71 316 19 84

601 833 665

sprzedaz@eurosen.pl

Stelaże

Stelaże

Prawidłowe dopasowanie materaca i stelaża jest decydującym czynnikiem zdrowego i spokojnego snu. Stelaż powinien wspierać i powinien być na tyle elastyczny, aby móc dopasować się do ciągle zmieniających się pozycji podczas snu. Stelaż pełni bardzo istotną funkcję – wpływa na cyrkulację powietrza.

Materace z wkładem ze sprężynami kieszeniowymi, z zimnej pianki , materace z formy i z pianki viskoelastycznej wymagają stelaża z co najmniej 28 listewkami lub też maksymalnego odstępu między listewkami od 2,5 do 3cm. Tylko tak właściwości materaca są wykorzystane i tylko to gwarantuje trwałość wkładu materaca.

Komfortowe wyposażenie: regulowane stelaże, dzięki regulacji podgłówka i podnóżka, dzięki regulowanej środkowej części materaca i strefie ramion zapewniają indywidualne dopasowanie, a to z kolei podnosi komfort snu.

Regulacja podgłówka umożliwia przyjęcie pozycji siedzącej. Regulacja podnóżka doskonale odciąża układ krążenia i zapobiega żylakom. Regulacja części środkowej wspomaga dopasowanie do indywidualnych kształtów ciała. Regulacja strefy ramion natomiast jest bardzo korzystna dla osób lubiących spać na boku.